سلولیت چیست و راهکارهای درمان آن کدامند؟

اگر مبتلا به سلوليت هستيد، بايد بدانيد تنها نيستيد. بيش از ۸۰ درصد از زنان از اين تورم‌هاي چربي در زير پوست خود رنج مي‌برند. گرچه نمي‌توان سلوليت را درمان كرد، اما اجازه ندهيد ديگر به شما بقبولانند كه هيچ روش موثري براي كاهش و بهتر نمودن ظاهر آن وجود ندارد.

سلوليت چيست ؟

سلوليت به معناي جمع شدن چربي اضافي، مايعات و سموم در زير پوست است. فرآيند تشكيل سلوليت از بلوغ آغاز مي‌شود اما معمولاً در زنان جوان قابل شناسايي نيست زيرا پوست اين گروه از زنان هنوز داراي قابليت ارتجاع است.

راهکارهای درمان سلولیت

1- اندرمولوژی

اين سيستم با روش ماساژ و مكش كار مي‌كند و به درمان ظاهر اسفنجي شكل و برآمدگي‌هاي زير پوست در افراد مبتلا به سلوليت مي‌پردازد. اين روش تنها درماني است كه توسط FDA تاييد شده است. اندرمولوژي غشاي سلول‌هاي چربي را پاره مي‌كند و سلول‌هاي چربي شكل آنها بار ديگر با چربي پر نخواهند شد.

سلوليت هم چنين موجب مي‌شود كه رشته‌هاي بافت همبند كشيده شده و به پوست، ظاهری پر از چاله و چوله بدهد. اندرمولوژي ظاهر پوست را نيز بهبود مي‌بخشد. درمان، حدود پانزده جلسه طول خواهد كشيد و در دوره‌ي درماني بيش از ۵/۲ سانتي متر از بافت چربي برداشته خواهد شد.

نكته: تركيب روش اندرمولوژي با ليزر نتايج بهتري خواهد داشت. امواج ليزر سلول‌هاي چربي را از بيرون ذوب مي‌كند و قبل از شروع ماساژ از آن استفاده مي‌شود. در هر دوره درمانی با اين روش مي‌توان در عرض 15 جلسه 700 گرم از چربي هر ران را كاهش داد.

2- رادیو فركانسی RF

Unipolar RF نسبتا عمقی نفوذ كرده (حدود 20 میلی متر) و بنابراین هم پوست و هم بافت چربی زیر پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد ولی bipolar RF عمق كمتری در پوست (2 تا 4 میلی متر) نفوذ می‌كند و فقط روی پوست اثر می‌گذارد و كلاژن‌سازی در آن را تحریك می‌كند و سبب سفت‌تر شدن و جوان‌سازی پوست می‌گردد. در این دستگاه از هر دو نوع RF یعنی unipolar و bipolar بطور همزمان استفاده شده است. گمان می‌رود كه تركیب آنها اثری مضاعف بر روی كلاژن‌سازی و كاهش چربی داشته باشد.

3- ويتامين درمانی

تركيب كارنيتين L و كوآنزيم Q10 نتايج مثبت و فوق‌العاده‌اي داشته است. كارنيتين L، چربي را از درون سلول‌های چربي بيرون مي‌كشد و آنها را خالي و باز مي‌كند. در همين حال كوانزيم Q10 چربي را به داخل ماهيچه‌ها و ساير سلول‌هاي بدن مي‌برد و آنها مي‌توانند چربي را سوزانده و به انرژي تبديل کنند.

4- جلبک

اين ماده اصلي‌ترين ماده تشكيل دهنده‌ي جديدترين قرص جادويي درمان سلوليت است. نوعي از جلبک‌هاي درماني كه غني از يد هستند قادرند تيروئيد را فعال كرده و بدين شكل بر سرعت متابوليسم اضافه كنند.

5- كافئين

اين ماده اصلي‌ترين ماده موجود در كرم هايدرمان سلوليت است. سري به فروشگاه‌های فروش قهوه بزنيد. مقداری دانه قهوه خريداري كنيد و براي درمان سلوليت از آنها استفاده نماييد. برخي از مانكن‌ها هر روز صبح كنار وان حمام مي‌نشينند و دانه‌هاي قهوه را بر روي پوست خود مي‌مالند. اين درمان اگر با دانه‌هاي گرم قهوه انجام گيرد، نتيجه‌ي بهتري در بر خواهد داشت؛ بنابراين دانه‌هاي قهوه را در ماكروفر گرم كنيد. دانه‌هاي قهوه را در كيسه‌ي پلاستيكي قرار دهيد و سپس آنها را با كمك ليف بر روي پوست خود بماليد.

دیدگاهتان را بنویسید