خدمات پلاسما تراپی

  • دسته‌بندی پست:خدمات
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

معرفی پلاسما تراپی

پلاسما چیست؟

پلاسما تعاریف زیادی دارد ولی تعریف ساده آن فرم چهارم ماده است (جامد، مایع، گاز و پلاسما).

پلاسما در واقع از حرارت دادن شدید گاز به وجود می‌آید به طوری که الکترون‌ها آزاد می‌شوند و یون‌ها باقی می‌مانند.

پلاسما خواص زیادی دارد که متفاوت با گاز است. پلاسما بر خلاف گاز رسانای خوبی است. دمای پلاسما بسیار بالاست ولی همزمان فشار بسیار پایینی دارد؛ بنابراین با تماس با ماده دیگر به سرعت سرد می‌شود و حرارت زیادی منتقل نمی‌کند. از همه این اثرات پلاسما در انجام عمل پلاسما تراپی استفاده می‌شود. دقت کنید که این پلاسما با پلاسمای مایع که بخشی از خون است کاملا متفاوت می‌باشد.

کارگاه کربوکسی تراپی و پلاسما تراپی

درمان چروک‌های زیر چشم با این روش چقدر طول می‌کشد؟

پلاسما تراپی روش به نسبت سریعی است. درمان چروک‌های زیر هر دو چشم بین ۲۰-۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

۳- آیا این عمل دردناک است؟

نسبتاً بله. به همین دلیل لازم است که حدود نیم ساعت قبل از عمل از کرم بی‌حسی استفاده شود. افرادی که به کرم بی‌حسی مقاوم هستند، می‌توانند از بی‌حسی تزریقی بهره ببرند.

۴- بعد از عمل پلاسماتراپی وضعیت چشم به چه صورتی است؟

بعد از این عمل زیر چشم دارای دلمه‌های ریز است که طی ۷-۳ روز خود به خود کنده می‌شود. بسته به واکنش فرد، ورم نسبی هم در پلک پایین وجود دارد که ۴۸-۲۴ ساعت اول حداکثر است و طی روزهای بعد فروکش می‌کند.

۵- نگهداری بعد از عمل چگونه است؟

بعد از عمل به استراحت نیاز نیست و فرد می‌تواند به سر کار روزانه خود برود. تنها نگهداری لازم استفاده از کمپرس سرد طی ۴۸ ساعت اول است. استفاده از کرم ترمیم به مدت یک هفته به بهبود سریع‌تر ضایعات درمانی کمک می‌کند.

۶- چند جلسه درمانی برای درمان چروک‌های زیر چشم کافی است؟

تعداد جلسات کامل به شدت چروک‌ها و سن فرد بستگی دارد. در افرادی که چروک‌های ظریفی دارند، یک جلسه پلاسما تراپی کافی است ولی افرادی که چروک‌های شدیدی دارند، ممکن است به ۳ جلسه درمانی احتیاج داشته باشند. فواصل جلسات معمولا یک ماه است.

۷- موارد منع استفاده از پلاسما تراپی چیست؟

پلاسما تراپی تقریبا موردی برای عدم مصرف ندارد مگر اینکه محل مورد درمان عفونت یا التهاب داشته باشد که باید مدتی درمان را به تاخیر انداخت.

۹- آیا پلاسما تراپی برای سایر چروک‌های صورت هم کاربرد دارد؟

بله. پلاسما تراپی را می‌توان برای همه چروک‌های صورت به کار برد. چروک‌های پاکلاغی کنار چشم یا چروک‌های دور دهان از موارد مصرف دیگر پلاسما تراپی است که پاسخ فوق‌العاده‌ای به دنبال دارد. چروک‌های دور دهان معمولا به چند جلسه درمانی احتیاج دارد. چروک‌های معمول صورت هم به پلاسما تراپی بسیار عالی جواب می‌دهد. چروک‌های عمیق مثل خط خنده به پلاسما تراپی پاسخ نمی‌دهد و احتیاج به تزریق ژل دارد.

۱۰- عوارض این عمل چیست؟

پلاسما تراپی تقریبا هیچ عارضه‌ای ندارد. تورم و دلمه‌های بعد از عمل که حدود سه روز تا یک هفته باقی می‌ماند، از عوارض معمول این عمل حساب می‌شود. گاهی اوقات پوست محل عمل بعداز یک هفته کمی صورتی رنگ است.

۱۱- این روش درمانی برای چه کسانی مفید است؟

این روش درمانی در همه افرادی که می‌خواهند چروک‌های زیر چشم‌شان را درمان کنند، مفید است. افرادی که سن بیشتری دارند یا چروک‌های عمیقی دارند (مثل افرادی که سیگار می‌کشند) به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند. این روش برای کسانی که به هر دلیل امکان انجام جراحی را ندارند، مفید است. مسلماً این که این عمل در مطب یا کلینیک و به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، مزیت مهمی به حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید